Fabryka Mruczenia

logo fabryka mruczenia

 

Fabryka Mruczenia działa od września 2014 roku. Jesteśmy sekcją Fundacji Prawnej Ochrony Zwierząt LEX NOVA

Kim jesteśmy?

Grupą ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny. Połączyła nas miłość do kotów, którym pomagamy od lat. Fabryka Mruczenia jest dla nas kontynuacją naszych działań wykonywanych dotychczas. Mamy różne zawody, mieszkamy w różnych miastach jednak wierzymy, że pomagać można nawet z drugiego krańca świata. Jeżeli tylko się chce.

Gdzie działamy?

Głównie na terenie Poznania, ponieważ to tutaj mamy najwięcej zaufanych domów tymczasowych, oraz naszą klinikę w której wyleczono już mnóstwo naszych kotów. Jednak zwierzęta trafiają do nas z różnych rejonów Polski.
Jesteśmy stosunkowo małą grupką wolontariuszy, którzy chcą pomagać zwierzętom w miarę swoich możliwości. Ciągle jednak nawiązujemy nowe znajomości, dzięki którym Fabryka Mruczenia ciągle się rozwija.

Co robimy?

Naszym głównym celem jest pomoc w znalezieniu bezdomnym, skrzywdzonym kotom bezpiecznego i kochającego domu. Zanim jednak to się stanie, leczymy je, obowiązkowo kastrujemy/sterylizujemy. Jeżeli kot jest po przejściach, pracujemy z nim nad jego ponownym zaufaniem człowiekowi. Dopiero potem szukamy mu domu stałego, gdzie zwierzak będzie mógł spędzić resztę swojego życia.

Skąd mamy fundusze?

Od naszych darczyńców. Tak naprawdę gdyby nie ich hojność wielu kotów nie udałoby się uratować, musiałby umrzeć gdzieś pod krzakiem w męczarniach. To oni dają nam kredyt zaufania i środki do pomocy.

Co z tego mamy?

Satysfakcję, że udało nam się uratować kocie życie i podarować mi kochający dom. Tyle i aż tyle. Wolontariusze Fabryki Mruczenia za swoją pracę nie pobierają żadnego wynagrodzenia.

Jak możesz nam pomóc?

Śledząc nasz FB, udostępniając zdjęcia, ustanawiając miesięczne wpłaty stałe, zostając naszym domem tymczasowym bądź wolontariuszem. Form pomocy jest wiele.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wyślij e-mail na adres fabrykamruczenia@gmail.com.